Myślę, że warto spojrzeć głębiej na to, jak tworzy się jakość, bo to na niej zależy nam najbardziej. Dlaczego? Ponieważ to jakość gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność stosowania olejków eterycznych.
Jakość definiują 2 czynniki:
czystość, czyli brak zanieczyszczeń, które mogłyby wywołać w organizmie podrażnienia, alergie lub skutki uboczne,
moc, czyli odpowiednio wysoki poziom składników aktywnych gwarantujący uzyskanie pożądanego efektu terapeutycznego i fakt, że każda partia olejku ma taki sam skład chemiczny, a więc takie same właściwości.

olejki eteryczne doterra

Co jest więc kluczowe?

Wysoka jakość materiału roślinnego, czyli miejsce i warunki uprawy, moment zbioru i warunki transportu.
Aby ją zagwarantować dōTERRA nawiązała współpracę z partnerami w ponad 45 krajach świata, z którymi współpracuje nad opracowywaniem optymalnego profilu chemicznego olejków, uprawą roślin i jego uzyskaniem. Rośliny rosną tam, gdzie w sposób naturalny występują, mogą więc wytworzyć najwartościowsze olejki. Są uprawiane bez użycia szkodliwych środków chemicznych, których pozostałości byłyby obecne w produkcie końcowym.

Proces pozyskiwania: destylacja parą wodną lub tłoczenie na zimno (cytrusy). Tylko destylacja parą wodną  gwarantuje, że olejek nie ulegnie zanieczyszczeniu żadnymi pozostałościami chemicznych rozpuszczalników.

Brak pośredników i zafałszowań.  Istnieje generalna zasada, że im dłuższy łańcuch pośredników, tym gorsza jakość olejku. Większość olejków dostępnych na rynku jest sprzedawana poniżej ceny wytworzenia, a więc fałszowana. Najpopularniejsze domieszki niewykazane na etykiecie to: olej nośnikowy, dodatek tańszego olejku, dodatki syntetyczne. Niektóre olejki są fałszowane poprzez podanie nieprawdziwej nazwy gatunkowej lub wytworzenie sztuczne w warunkach laboratoryjnych.
dōTERRA pozyskuje swoje olejki wyłącznie bezpośrednio od producentów, z którymi współpracuje na wyłączność. Ma najkrótszy łańcuch dostaw wykluczający jakąkolwiek ingerencję w skład olejku: PRODUCENT – doTERRA – KONSUMENT.

olejki eteryczne doTERRA

Badania laboratoryjne: procedura kontroli jakości powinna obejmować chromatografię gazową, spektrometrię mas, badanie stałej mocy i właściwości każdej partii, analizę na obecność pestycydów, metali ciężkich, zafałszowań w postaci domieszek, elementów syntetycznych, zanieczyszczeń drobnoustrojami itp.)
Na rynku nie funkcjonuje żaden standard jakości ani jednostka certyfikująca olejki eteryczne, więc to co otrzymuje konsument zależy wyłącznie od fachowości i uczciwości dystrybutora, dlatego im bardziej świadomym konsumentem jesteśmy i im bardziej transparentna jest firma, tym lepiej. Żeby zagwarantować najwyższą jakość olejków eterycznych, dōTERRA wdrożyła swoją niezwykle wyśrubowaną procedurę kontroli jakości CPTG CERTIFIED PURE TESTED GRADE­, która obejmuje szereg analiz laboratoryjnych przeprowadzanych na wielu etapach, w tym przez laboratoria zewnętrzne. Wyniki analiz dla poszczególnych partii olejków można pobrać na stronie www.sourcetoyou.com.

Od swoich partnerów doTERRA nie tylko wymaga, ale też ich intensywnie wspiera inwestując w infrastrukturę i wiele inicjatyw społecznych w ramach opracowanej i opatentowanej przez siebie inicjatywy Co-Imact-Sourcing, dlatego tu praca przeplata się z dużym zaangażowaniem i wdzięcznością. doTERRA współpracuje z partnerami w najbiedniejszych rejonach świata, gdzie nie tylko pozyskuje najwyższej jakości olejki, ale też tworzy miejsca pracy i pomaga drobnym rolnikom wychodzić z ubóstwa, łącząc ich w kooperatywy, zapewniając godziwe wynagrodzenie, zawierając partnerstwa długoterminowe i wspierając tamtejsze społeczności.
Zobacz czym jest Co-Impact-Sourcing! 🙂

Polecam zawsze sięgać po to, co najlepsze – dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia!

Anita Kornacka

 

Pin It on Pinterest

Share This