Czym są olejki eteryczne i jak ich używać ?

Jeśli kiedykolwiek poczułeś zapach róży lub lasu to już doświadczyłeś aromatycznych właściwości olejków eterycznych. Te naturalnie występujące, lotne związki aromatyczne znajdują się w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin. Nadają roślinom charakterystyczny zapach, chronią je przed drobnoustrojami, szkodnikami i ekstremalnymi warunkami oraz wabią zapylacze.

Olejki eteryczne to znane i stosowane od tysiącleci substancje pochodzenia roślinnego pozyskiwane metodą destylacji parą wodną lub tłoczenia na zimno. Są łatwo przyswajalne przez organizm, nie mają efektów ubocznych, nie uzależniają i nie powodują uodparniania się na nie. Mają bardzo szerokie spektrum działania i zastosowań (dla zdrowia, samopoczucia, urody). O właściwościach olejku i jego przydatności do poszczególnych zastosowań decyduje jego skład chemiczny. Oprócz pojedynczych olejków mamy do dyspozycji gotowe mieszanki, opracowane przez naukowców w celu osiągnięcia danych efektów, np. wywołania określonych reakcji emocjonalnych lub złagodzenia konkretnych dolegliwości.

Olejki eteryczne możemy wdychać (rozpylanie, inhalacje, roztarcie w dłoniach, skropienie ubrania lub pościeli), wcierać w skórę (miejscowo lub w formie masażu po rozcieńczeniu olejem nośnikowym) lub stosować doustnie (wyłącznie olejki dopuszczone do spożycia, przy zachowaniu ostrożności, a kuracje tylko pod kontrolą specjalisty).

To czy olejki działają szybko, skutecznie i czy są bezpieczne, zależy jednak całkowicie od ich jakości.

Dlaczego doTERRA ?

O bezpieczeństwie i efektywności olejków eterycznych decyduje ich jakość, czyli czystość (brak zanieczyszczeń i domieszek mogących wywołać podrażnienia) i moc (odpowiednio wysoki poziom składników aktywnych gwarantujący skuteczność terapeutyczną). To właśnie zapewniają najwyższej jakości olejki doTERRA!
Opracowany przez doTERRA bardzo rygorystyczny standard kontroli jakości CPTG (Certified Pure Tested Grade®) obejmuje szereg badań i analiz laboratoryjnych przeprowadzanych u producenta, w laboratoriach doTERRA i laboratoriach zewnętrznych jako organie kontrolnym, które mają zagwarantować, że olejki nie zawierają żadnych domieszek, składników syntetycznych ani szkodliwych zanieczyszczeń, które zmniejszałyby ich skuteczność i że każda partia olejku wykazuje takie same właściwości. Szczegółowe informacje na temat standardu CPTG znajdziesz TU.

Proces dbania o jakość zaczyna się na długo przed poddaniem olejków pierwszym analizom chemicznym. To decyzja o miejscu i warunkach uprawy, zbioru, możliwie krótkiego transportu, procesie pozyskiwania. doTERRA ma nad tym wszystkim pełną kontrolę, którą umożliwia ścisła współpraca na wyłączność z kompetentnymi partnerami w ponad 45 krajach świata. Odbywa się to częściowo w ramach niezwykle wartościowej inicjatywy Co-Impact-Sourcing, w centrum której stoją nie tyle olejki, co człowiek. Bo jakość to tylko jeden aspekt tej współpracy. Inny, nie mniej ważny, to szacunek: do człowieka i do przyrody. Szacunek do przyrody to przede wszystkim pozyskiwanie materiału roślinnego do produkcji olejków z poszanowaniem zasobów naturalnych i ochrona środowiska. Natomiast poszanowanie człowieka jest faktem na każdym etapie jego kontaktu z doTERRA: jako producenta otrzymującego godziwą zapłatę na czas i niejednokrotnie dodatkowe wsparcie, gdy chodzi o ubogie społeczności, o współpracowników z całego ogromnego spektrum, o odbiorców końcowych otrzymujących produkt najlepszy z najlepszych, o tych najmniejszych, najbiedniejszych i krzywdzonych, na rzecz których doTERRA nie tylko przekazuje liczne fundusze, ale też aktywnie działa w ramach fundacji Healing Hands.
Zachęcam Cię gorąco do obejrzenia 3 filmów z polskim tłumaczeniem o CPTG, Co-Impact-Sourcing i Healing Heands.

Pin It on Pinterest

Share This